دانلود رايگان نرم افزار مبحث نهم مقررات ملي ( سيب )

مهندسی عمران
 

 

نرم ‌افزار SIB9 به سفارش دفتر مقررات ملّی ساختمان وزارت راه و شهرسازی و با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر ساخته شده است. این نرم‌افزار در سال 89 کار تدوین خود را آغاز کرده است و تا کنون ادامه یافته و آمادة انتشار نهائی شده است. نسخة بتای این نرم‌افزار در سال گذشته در دانشگاه امیرکبیر رونمایی شد و پس از آن با پیشنهاد برخی متخصصین و دانشجویان تغییراتی در آن صورت گرفت که نتیجة آن انتشار نسخة 1 این نرم‌افزار شد.

http://www.icivil.ir/image/uploads/13902514121.jpg


در این نرم‌افزار سعی بر آن بوده است که تمامی مواردی که در طراحی ساختمان‌های بتنی براساس مبحث نهم مورد نیاز است در نظر گرفته شود. این نرم‌افزار از مدل‌سازی و تحلیل نرم‌افزار SAP2000 بهره می‌برد. طراحی این نرم‌افزار به گونه‌ای است که در ارتباط کامل با نرم‌افزار SAP2000 است و بنابراین برخلاف نرم‌افزار‌های رایج برای طراحی سازه نیاز به ذخیرة مجدد مدل سازه نبوده و این دو نرم‌افزار در حال اجرا با یکدیگر در ارتباط می‌باشند. این مسئله در شکل پیش‌رو نشان داده شده است.

ین نرم‌افزار سه ماژول اصلی دارد که شامل موارد پیش‌رو است.
1- طراحی قاب بتن مسلح با سه نوع شکل پذیری معمولی، متوسط و زیاد.
2- طراحی دیوار برشی بتن مسلح با سه نوع شکل‌پذیری معمولی، متوسط و زیاد.
3- طراحی چشمة اتصال بتنی برای قاب با شکل‌پذیری زیاد.
در این نرم‌افزار امکانات مختلفی برای نمایش نتایج در نظر گرفته شده است که کاربر می‌تواند به آن‌ها رجوع نموده و طراحی خود را اصلاح نماید یا این خروجی‌ها را چاپ نماید.

دانلود نرم‌افزار SIB9 نسخة 32 بیتی با حجم 143 مگا بایت 
دانلود نرم‌افزار SIB9 نسخة 64 بیتی با حجم 149 مگا بایت 


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه مهندسی ایمنی و عمران است. || طراح قالب .ir