بیمه های مهندسی بیمه مهندسی تضمین کننده سرمایه در بخش خصوصی و عمومی و رونق چرخه اقتصادی است.

بیمه مهندسی

بيمه مهندسي تضمين كننده سرمايه در بخش خصوصي و عمومي بوده و رونق چرخه اقتصادي مي باشد. اين بيمه كليه‌ افراد ذي‌نفع‌ در ط‌رح‌هاي زير بنايي‌ ، عمراني‌ و صنعتي اعم‌ از صاحبكار، پيمانكار "اصلي‌ و فرعي"، مهندسين‌ مشاور، را در صورت‌ بروز حوادث‌ تحت پوشش قرار داده و خسارات‌ مادي‌ مورد بيمه‌ و غرامت‌ ناشي‌ از مسئوليت‌ مدني‌ دست‌اندركاران‌ اجرايي‌ در قبال‌ اشخاص‌ ثالث‌ را جبران مي‌نمايد.
بيمه با ايجاد امنيت خاطر و آرامش روحي ، نگراني ناشي از حوادث ناگهاني و پيش بيني نشده را در اذهان كمرنگ كرده و از اين طريق به روان شدن چرخه كار و زندگي كمك مي نمايد.بدون پشتوانه و حمايت پوششهاي بيمه اي،فعاليت بخشهاي مختلف اقتصادي نيز همراه با بيم و عدم اطمينان خواهد بود.

بيمه هاي مهندسي پيمانكاران
اين بيمه خسارت‌هاي فيزيكي، غيرقابل پيش‌بيني و ناشي از حادثه را در حين اجراي پروژه‌هاي عمراني و زير بنايي و عمليات ساختماني انواع سازه از قبيل ساختمان‌هاي مسكوني، اداري، برج‌ها، كارخانجات، سيلوها، راه‌ها، راه‌آهن، فرودگاه، سدها، پروژه‌هاي آبياري و زهكشي، تونل‌ها، پل‌ها، لوله‌كشي فاضلاب، مخازن آب، موج‌شكن‌ها و مانند آن را تحت پوشش قرارد مي‌دهد.
رشته بيمه مهندسي پيمانكاران مشتمل بر 1 زيررشته مي‌باشد كه عبارتند از:
بيمه تمام خطر پيمانكاران(Contractors All Risks)
اين بيمه‌ خسارت‌هاي فيزيكي، غيرقابل پيش‌بيني و ناشي از حادثه را در حين اجراي پروژه‌هاي عمراني و زير بنايي و عمليات ساختماني انواع سازه از قبيل ساختمان‌هاي مسكوني، اداري، برج‌ها، كارخانجات، سيلوها، راه‌ها، راه‌آهن، فرودگاه، سدها، پروژه‌هاي آبياري و زهكشي، تونل‌ها، پل‌ها، لوله‌كشي فاضلاب، مخازن آب، موج‌شكن‌ها و مانند آن را تحت پوشش قرارد مي‌دهد.
بيمه هاي مهندسي سازه ها
اين بيمه‌ خسارت‌هاي وارد به انواع سازه‌هاي احداث شده را در زمان بهره‌برداري از قبيل ساختمان‌ها، برج‌ها، جاده‌ها، راه‌آهن، فرودگاه، كانال‌هاي آبياري، پل‌ها، تونل‌ها، سدها، موج‌شكن و اسكله،‌ خطوط لوله آب، نفت، گاز، فاضلاب و نيز انبارها و معادن تحت پوشش قرار مي‌دهد.
رشته بيمه مهندسي سازه ها مشتمل بر 2 زيررشته مي‌باشد كه عبارتند از:
بيمه مهندسي عيوب اساسي و پنهان ساختمان (تضمين كيفيت ساختمان)
بيمه عيوب اساسي و پنهان ساختمان به منظور پوشش خطرات احتمالي ناشي از موارد تحت مسئوليت مهندسين ناظر، طراح، معمار و محاسب براي ساختمان تكميل شده صادر مي‌شود. اين بيمه در زمان فروش ساختمان به خريدار تحويل داده مي‌شود.
بيمه ريسكهاي تكميل شده ساختماني (Civil Engineering Completed Risks)
اين بيمه خسارت‌هاي وارد به انواع سازه‌هاي احداث شده را در زمان بهره‌برداري از قبيل ساختمان‌ها، برج‌ها، جاده‌ها، راه‌آهن، فرودگاه، كانال‌هاي آبياري، پل‌ها، تونل‌ها، سدها، موج‌شكن و اسكله،‌ خطوط لوله آب، نفت، گاز، فاضلاب و نيز انبارها و معادن تحت پوشش قرار مي‌دهد.

     
بيمه هاي مهندسي كالا،ماشين آلات و تجهيزات
اين بيمه‌ خسارت‌هاي فيزيكي، غيرقابل پيش‌بيني و ناشي از حادثه را كه در حين اجراي عمليات نصب و يا مونتاژ انواع ماشين‌آلات و تجهيزات و نيز نصب هر گونه سازه با اسكلت فلزي در كارگاه‌هاي كوچك و بزرگ صنعتي، صنايع خودرو‌سازي، شيميايي، فولاد، غذايي، چوب و كاغذ، چرم، كاشي‌سازي، صنايع وابسته به كشاورزي و همچنين سيستم‌هاي مخابراتي، ابزارهاي دقيق آزمايشگاهي، نيروگاه‌ها، پروژه‌هاي انتقال آب، گاز و خطوط انتقال نيرو را تحت پوشش قرار مي‌دهد.
رشته بيمه مهندسي كالا،ماشين آلات و تجهيزات مشتمل بر 6 زيررشته مي‌باشد كه عبارتند از:
بيمه تمام خطر نصب (Erection All Risks)
اين بيمه خسارت‌هاي فيزيكي، غيرقابل پيش‌بيني و ناشي از حادثه را كه در حين اجراي عمليات نصب و يا مونتاژ انواع ماشين‌آلات و تجهيزات و نيز نصب هر گونه سازه با اسكلت فلزي در كارگاه‌هاي كوچك و بزرگ صنعتي، صنايع خودرو‌سازي، شيميايي، فولاد، غذايي، چوب و كاغذ، چرم، كاشي‌سازي، صنايع وابسته به كشاورزي و همچنين سيستم‌هاي مخابراتي، ابزارهاي دقيق آزمايشگاهي، نيروگاه‌ها، پروژه‌هاي انتقال آب، گاز و خطوط انتقال نيرو را تحت پوشش قرار مي‌دهد .
بيمه شكست ماشين آلات (Machinery Breakdown)
بيمه شكست ماشين‌آلات يكي از بيمه‌هاي دوره بهره‌برداري است. ماشين‌آلات و تاسيسات موجود در يك كارخانه، كارگاه كه براي خريد و نصب و راه‌اندازي آنها سرمايه‌گزاري كلان صورت گرفته جزو مورد بيمه در اين بيمه محسوب مي‌شود، به عنوان مثال نيروگاه‌هاي توليد برق، دستگاه‌هاي توزيع برق كه در پست برق و خطوط انتقال نيرو قرار دارند، كليه ماشين‌آلات توليد و تجهيزات كمكي آنها از قبيل ماشين ابزار، ماشين‌هاي كاغذسازي، پمپ‌ها، كمپرسورها، مخازن لوله‌كشي و ... مي‌توانند تحت پوشش بيمه‌نامه قرار گيرند.
بيمه ماشين آلات و تجهيزات پيمانكاران (Contractors' Plant & Machinery)
اين بيمه تمامي خسارت‌هاي وارد شده به ماشين‌آلات و تجهيزات پيمانكاران مانند لودر، بولدزر، سايدبوم، جرثقيل و ... را كه به عنوان ابزار كار پيمانكاران مي‌باشند جبران مي‌نمايد.
بيمه فساد كالا در سردخانه (Deterioration Of Stock in Cold Storage)
اين بيمه خسارت‌هاي وارد به كليه كالاهاي قابل نگهداري در سردخانه‌ها از قبيل مواد پروتئيني، ميوه‌جات، فراورده‌هاي لبني و نيز شيميايي و داروئي را تحت پوشش قرار مي‌دهد.
بيمه تجهيزات الكترونيك (Electronic Equipment)
اين بيمه خطرات وارد به انواع تجهيزات الكترونيكي مورد استفاده در كارگاه‌هاي صنعتي، صنايع، لوازم پزشكي و آزمايشگاهي، لوزم اداري،سيستم‌هاي هشداردهنده، تجهيزات بيمارستاني، دستگاه‌هاي كنترلي، تجهيزات مربوط به سينماوفيلمبرداري، دستگاه‌هاي تست مواد، تجهيزات گيرنده و فرستنده، كامپيوتر و مانند آنها را تحت پوشش قرار مي‌دهد.
بيمه عدم النفع ناشي از شكست ماشين آلات(Machinery Loss of Profits)
بيمه عدم‌النفع ناشي از شكست ماشين‌آلات يكي از بيمه‌هاي دوره بهره‌برداري است. خسارت ايجاد شده از عدم حصول سود ناخالص ناشي از شكست ماشين‌آلات، تجهيزات و تاسيسات در اين بيمه‌نامه تحت پوشش قرار مي‌گيرد.


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه مهندسی ایمنی و عمران است. || طراح قالب .ir