شیشه دو جداره

اکثر خانه ها از شیشه ای شفاف در پنجره ها و درهایشان استفاده می کنند. گرما، نور و صدا می تواند به سادگی از این نوع شیشه ها عبور کند. هنگامی که از شیشه تک جداره استفاده می کنید نمی توانید خانه خود را آرام و راحت نگه دارید و جلوی رنگ و رو رفتن مبلمان خود را بگیرید. اگر شیشه های استاندارد بشکنند به قطعات تیزی خرد می شوند که می توانند خطرناک باشند.

صنعت شیشه  چندین نوع شیشه دیگر نیز برای شما فراهم آورده است:

شیشه با نشر پایین (که به عنوان شیشه Low-E هم شناخته شده است) امکان می دهد تا نور و گرما در آن بماند اما از فرار گرما هم پیشگیری می کند.

شیشه انعکاسی شیشه های  رنگی هستند و شیشه انتخابی میزان گرما و نور فرابنفش که وارد می شود را کاهش می دهد (نور فرابنفش باعث محو شدن رنگ می شود)

شیشه های چندلایه دو صفحه شیشه ای دارند که با لایه رزینی یا پلاستیکی پر شده اند. نور فرابنفش را جذب می کنند و صدا را کاهش می دهند. شیشه اگر ضربه بخورد به علت لایه رزینی که دارد حفظ می شود.

شیشه ایمنی سخت بسیار قوی تر از شیشه استاندارد است. طوری طراحی شده است تا اثرات مستقیم را تحمل کند یا اگر شکسته شوند به تکه های بزرگتری تقسیم می شوند.

شیشه چند لایه بهترین انتخاب برای صدا، ایمنی و امنیت است. شیشه انعکاسی، رنگی و طیفی انتخاب هایی برای این است تا خود را از گرمای تابستان حفظ کنید.

همه این مدل ها می توانند در پنجره دو جداره استفاده شوند که بهترین انتخاب برای راحتی در زمستان هستند.

شیشه دو جداره

 

شیشه دو جداره چیست؟

پنجره دو جداره از دو قاب استفاده می کند که توسط فاصله ای جدا شده اند که با هوا یا گاز عایق مانند آرگون پر شده اند که به عنوان واحد شیشه عایق (IGU) شناخته شده اند.

گرچه این فاصله می تواند بین ۶ و ۱۲ میلیمتر متفاوت باشد در محاسبات فاصله ۱۲ میلیمتر به عنوان بهترین فاصله فرض شده اند. گاز آرگون عایق بهتری نسبت به هواست اما این واحدها فوق العاده گران هستند.

می توانید نوع متفاوتی از شیشه برای هر چارچوب استفاده کنید.

اگر می خواهید مقاوم سازی را با شیشه دو جداره برای پنجره های موجود بکنید سه گزینه اصلی دارید:

جایگزین کردن کل چارچوب پنجره با چارچوب ها و شیشه های جدید

نصب الحاقی در چارچوب پنجره موجود – انتخاب ارزان تری است اگر چارچوب پنجره ای که دارید هنوز در شرایط مناسبی است.

نصب جداره ثانویه

دو جداره تا چه حد موثر است؟

دو جداره می تواند تفاوت بزرگی از نظر درجه راحتی در خانه شما باشد. در ترکیب با عایق موجود در دیوار، سقف و کف، دو جداره شدن پنجره ها و درها به حفظ و ثبات دما کمک می کنند و هزینه های گرمایشی و سرمایشی را کاهش می دهند.

با دو جداره شدن پنجره با شیشه شفاف می توانید افت گرمایی را در مقایسه با پنجره های تک جداره با اندازه و شکل مشابه نصف کنید. می توانید همچینین افت گرمای را با استفاده از انواع شیشه متفاوت مانند شیشه low-E بیشتر کاهش دهید یا با انتخاب واحدهایی که از گاز آرگون برای پر کردن فضای بین دو چارچوب شیشه ای استفاده کرده اند. البته چارچوب های مورد استفاده نیز می توانند بسیار متفاوت باشند.

دو جداره و کاهش صدا

شیشه دو جداره می تواند به کاهش درجه صدا به ویژه در محیطی با در جه صدای بالا بینجامد. البته موثرترین عامل کاهش صدا با استفاده از شیشه ضخیم تر یا با استفاده از شیشه های چند لایه است (بعضی از شیشه های چندلایه دارای لایه ضخیم درونی آکوستیک هستند). فاصله بین چارچوب ها می تواند همچنین برای عایق صدایی موثرتر استفاده شوند اما کارایی شیشه دو جداره را به عنوان عایق گرمایی کاهش می دهد.


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه مهندسی ایمنی و عمران است. || طراح قالب .ir