گزارشی از زلزله 7.0 ریشتری هائیتی+تصاویر

گزارشی از زلزله 7.0 ریشتری هائیتی+تصاویر

 

به دنبال زلزله‌ای مهیب با قدرت ۷ درجه در مقیاس ریشتر در هائیتی در آمریكای مركزی ده‌ها هزار نفر كشته و خسارت‌های فراوانی به این كشور فقیر وارد شد.

 

« تصویر فوق با استفاده از نرم افزار SOF_Live_Earthquake تهیه شده است »

این زمین‌لرزه ساعت ۵۳/۲۱ به وقت گرینویچ و ۱۵/۱۷ به وقت محلی هائیتی روی داد و موسسه لرزه‌نگاری و زمین‌شناسی آمریكا این زمین‌لرزه را با قدرت ۷ درجه ریشتر به ثبت رساند. 

 

 

خبرگزاری فرانسه گزارش كرد، سارا فاخاردو یكی از مقامات مسوول بحران هائیتی در این ارتباط اعلام كرده است، زمین‌لرزه ۷ درجه ریشتری طی ۲۰۰ سال اخیر در این كشور بی‌سابقه بوده است. صدها ساختمان ویران شده و افراد بسیاری در این حادثه كه هنوز آمار دقیق آن مشخص نشده است جان خود را از دست داده‌اند.

● افزایش تلفات انسانی

در گزارش رسانه‌های دولتی هائیتی اشاره شده است، نزدیك به ۲ میلیون نفر در حلبی‌آبادهای پورتوپرنس زندگی می‌كردند كه احتمالا تعداد زیادی از آنها كشته شده‌اند .

كارشناسان زلزله‌نگاری، عمق این فاجعه را با زلزله ۸/۷ درجه ریشتری ۲۲ اردیبهشت سال ۱۳۸۷ جنوب غرب سی‌چوان در كشور چین مقایسه كرده‌اند كه به دنبال آن حادثه در چین ۹۰ هزار نفر كشته و ناپدید و ۱۰ میلیون نفر بی‌خانمان شدند.

 

 

● كشوری فقیر با ۹ میلیون جمعیت

كشور هائیتی با ۹ میلیون نفر جمعیت، فقیرترین كشور حوزه كارائیب قاره آمریكاست و نیمی از مردم این كشور بیكارند. بروز چندین جنگ داخلی در این كشور، سرانجام سازمان ملل را وادار كرد تا در سال ۲۰۰۴، ۷ هزار نیروی كلاه‌آبی را برای استقرار صلح و مقابله با باندهای تبهكاری به این كشور اعزام كند.

باندهای مواد مخدر،‌آدم‌ربایی و فساد در این كشور فعالیت گسترده دارند، به طوری كه جوانان این كشور سعی می‌كنند به عنوان كارگران مهاجر به صورت غیرقانونی خود را به آمریكا، كانادا یا كشورهای اروپایی برسانند.

 

 

 

 


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پایگاه مهندسی ایمنی و عمران است. || طراح قالب .ir